17 Şubat Pazar, EMDR Bilişsel Müdahaleler Eğitimi

EMDR BİLİŞSEL MÜDAHALELER EĞİTİMİ

 

Uzman Psikolog Şirin Atçeken

17 Şubat Pazar

EMDR’da Bilişsel Müdahaleler; EMDR Terapisi’ni uygulamaya yeni başlayan terapistler için, EMDR yönteminin öğrenilmesi ve uygulanması en zor kısımlarından biridir. İleri seviye EMDR terapistleri içinse, bu yöntemin en yaratıcı ve iyi planlanmış kısmını oluşturur.

EMDR Terapisi önemi bir parçası olan, Bilişsel ya da daha geniş anlamıyla Terapötik Müdahaleler, özelikle kısır döngüye girmiş ve adaptif bilgi işlemesi engellenen danışanın, bunun içinden çıkarak terapi sürecini sağlıklı bir şekilde devam ettirmesini sağlamak için geliştirilmiş müdahalelerdir. Terapist danışanın terapi sürecine çok müdahale etmeden, üzerinde çalışılan malzeme ile ilgili bazı söylemlerde bulunarak uygun sinirsel/nöral bağlantı ve çağrışımların kurulmasına yardımcı olur.

Çalıştay içeriği

  • EMDR Bilişsel Müdahaleleri’nin geniş bir tanımı
  • Ne zaman, nerede, nasıl ve kimlerle kullanılmasının faydalı olacağı
  • Bilişsel Müdahale Çeşitleri
  • Vaka Örnekleri

Tarih:

17 Şubat 2019 Pazar

Son Kayıt Tarihi: 11.02.2019

 

Saat:

10.00-18.00

 

Önkoşul: EMDR 1. Düzey eğitimini almış olmak.

 

Ücret:

400TL+ %18 KDV= 472 TL

 

Hesap No:

Ayşegül Coşkun adına

TR41 0011 1000 0000 0063 8171 37

Finansbank

Açıklama: EMDR Bilişsel Müdahaleler

Eğitim Yeri:

Etki Aile Danışma Merkezi

Barbaros Mah. Tunalı Hilmi Cad. 89/80 (Aynalı Çarşı) Kavaklıdere Çankaya/Ankara

 

Kontenjan sınırlıdır.

 

Bilgi ve kayıt için:

 

0312 426 79 33

0543 426 79 33

www.etkiailedanisma.com

 

 

Eğitmen: Uzm.Psk. Şirin Atçeken

 

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Ardından Fulbright Eğitim bursiyeri olarak Amerika’da Drexel Üniversitesi’nde Evlilik ve Aile Terapisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzman oldu. Philadelphia’da 3 sene Aile Terapisi Tedavi Merkezi ve Thomas Jefferson Hastanesi’nin Aile Sağlığı Merkezi’nde madde bağımlılığı, travma ve aile ilişkileri alanında çalıştı. Aynı zamanda Philadelphia Riverside Hapishanesi’nde mahkumlarla travma ve aile ilişkileri üzerine grup terapisi çalışmalarında bulundu.

 

‪İstanbul’a döndükten sonra uzun yıllar DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü ve Fide Danışmanlık ekipleriyle çalıştı. Bir dönem Yaşasın Hayat Kliniğinde kilo kontrolü ve duygusal yeme konusunda kliniğe devam eden danışanlarla çalıştı.

 

‪2012 yılında ortağı Uzm. Psk. Tuba Akyüz ile BATE Birey ve Aile Terapileri Enstitüsünü kurdu. 2016 yılında Antalya’ya taşınan Atçeken halen çalışmalarına Antalya’daki ofisinde ve İstanbul’da devam etmektedir.  Yetişkin, ergen, çift ve ailelerle psikoterapi yapan Atçeken, uzmanlara eğitim ve süpervizyon vermekte, çeşitli proje ve araştırmalarda çalışmaktadır.

Yorumunu Ekle