0 312 426 79 33

EMDR Akredite Avrupa Terapisti

Aile ve Evlilik Danışmanı / EMDR Akredite Avrupa Danışmanı (EMDR Süpervizyon hocası)

Sosyal Hizmet Uzmanı

Ahmet Cemil Ölçer; Hacettepe Sosyal Hizmet Mezunu olup Yüksek lisansını Aile ve Evlilik Danışmanlığı üzerine yapmıştır. Avrupa onaylı EMDR terapisti ve süpervizyon hocasıdır. EMDR eğitimlerinde eğitmen süpervizyon hocalığı yapmaktadır. EMDR HAP Derneği Ankara Temsilcisi ve Komite Üyesidir. Bireysel danışmanlıklarında EMDR perspektifinde çalışmaktadır. EMDR’nin İyileştirme grubunda (deprem, sel, uçak kazası gibi toplu yaşanmış olaylarda) gibi aktif olarak süpervizör olarak meslek elemanlarına danışmanlık yapmaktadır.

Aile Danışmanlığı üzerine yıllardır çalışmakta olup Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) Bakanlığının yürütmüş olduğu Aile ve Boşanma süreci danışmanlığının çalışmalarını başlatan ekip içerisinde yer almıştır.
EMDR Travma Danışmanlığı, Çözüm odaklı terapi, çatışma çözme ve arabuluculuk, bağlanma, boşanma süreci danışmanlığı, pozitif psikoterapi, aile ve çift danışmanlığı vb. eğitimlerini almıştır.

Başkent Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Aile Danışmanlığı programında ‘‘Boşanma Süreci’’ ve ‘‘Yas Danışmanlığı konusunda eğitim vermiştir ve süpervizyon hocalığı yapmıştır. Halen Aile Danışmanlığı Sertifikalı Eğitimlerinde Boşanma Süreci Danışmanlığı ve Yas Süreci Danışmanlığı konusunda eğitim vermektedir.
Boşanma Süreci Danışmanlığı ile ilgili yayınlanmış kitabi bulunmaktadır. Ulusal ve Uluslararası birçok yerde ruh sağlığına yönelik katılımcı ve konuşmacı olarak görev almıştır. En son 2019 yılında Portekiz’de yapılan Aile Zirvesi’ne katılmıştır. Ulusal kanal ve radyolarda travma ve aile danışmanlığı üzerine programlarda uzman konuk olarak yer almaktadır.

Çift ve Aile Terapileri Derneği, EMDR Derneği üyesi, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Genel Merkez Ruh Sağlığı ve Travmadan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.

Seanslarında bireysel olarak EMDR, çift ve ailelere yönelik ise Aile ve Çift Danışmanlığı yöntemlerini kullanmaktadır.

 

Aile ve Çift Danışmanlığı ve Boşanma süreci danışmanlığını yürütmektir.