0 312 426 79 33

19 yıllık deneyimim ile aile/çift danışmanlığı ve bireysel danışmanlık hizmeti vermekteyim. EMDR Terapisi ile pek çok danışanımın  kısa bir sürede terapi hedefine ulaştığına şahit olmaktayım.

2000 yılı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü ile başlayan lisans eğitimim süresince klinik sosyal hizmet alanında çalışmalar yaptım. Ailelerin ilk beş yılındaki problemleri üzerine bitirme tezi ile başlayan aile çalışmalarım, yüksek lisans bitirme tezim olan Ailelerin Problem Çözme Becerilerini etkileyen değişkenler araştırmam ile devam etmiştir. Akademik çalışmalara önem veriyorum ve mesleğimin güncel gelişmelerini takip ediyorum.

Psikolojik sağlamlık, pozitif psikoloji ve çözüm odaklı terapi konularında eğitim verdim ve çalıştığım ortamlarda bu yaklaşımları benimsedim.

Yazmış olduğum ve koordinatörlüğünü sürdürdüğüm bir Avrupa Birliği Projesi ile İngiltere’ de İkincil Travma eğitimi aldım. 6 yıl yetişkin eğitimlerinde görev alarak, iletişim, öfke ve stresle baş etme, psikolojik sağlamlık, aile içi iletişim, sigara alkol ve bağımlılıkla mücadele konularında ders materyalleri geliştirdim ve ders anlattım. Aile terapisi, travma tedavisi ve ergenlerle bireysel ve grup çalışmaları sürdürdüm.

Davranış Bilimleri Enstitüsünden almış olduğum travmatik yaşantılar sonrası anı ağları ile çalışma ve göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme eğitimim ile ( EMDR) pek çok danışana destek sağlamaktayım.

EMDR Terapisi ile çalışılan konular şunlardır;

-Öfke sorunları

-Kaygı bozuklukları

-Panik bozukluklar

– Fobi

-Bağımlılık

-Depresyon

-Cinsel istismar

-Sınav Kaygısı

-Öz güven sorunları

-Yas

-Travma sonrası stres bozukluğu

-İkincil Travma

Aile Terapisi eğitimlerimi Pisikolojik Destek Derneği ve ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan almış olduğum “İlişki Pusulası, Terapide İlk Görüşme, Eş Terapisinde Cinsellik, Eş Terapisinde İletişim” eğitimleri ve Başkent Psikoloji Atölyesi Ahmet Cemil Ölçer “Boşanma Süreci Danışmanlığı” eğitimi ile destekledim ve sevdiğim bu alanda kendimi geliştirmekten keyif alıyorum. Aileler ile çalışma konularım:

-Çift terapisi

-Boşanma süreci danışmanlığı

-İletişim sorunları

-Öfke kontrol sorunları

-Aldatma

-Güven sorunları

-Kıskançlık

-Birleşmiş aileler

-Kök aile sorunları

-Tek ebeveynlik

-Boşanma

Herkes hayatının bir döneminde çeşitli sorunlarla karşılaşır. Gerçekte çözüm yine kendimizdedir ancak biz zaman zaman daha önceki başarılarımızı unuturuz. Gelin birlikte değerlendirelim ve çözüme doğru adım atalım.

KURS VE SERTİFİKALAR

“Boşanma Süreci Danışmanlığı” Başkent Psikoloji Atölyesi, Ahmet Cemil ÖLÇER (2018)
Fibromiyalji tedavisinde EMDR kullanımı (2018)
Migren Tedavisinde EMDR kullanımı (2018)
“EMDR” 1.Düzey uygulayıcı eğitimi (Travma Terapisi) (2017)
“Çözüm Odaklı Terapi, Psikopatoloji, Travma ile Çalışma, Temel Danışmanlık Becerileri” – DBE (Davranış Bilimleri Enstitüsü) Dr. Emre Konuk (2017)
“Motivasyonel Görüşme Teknikleri” – Prof.Dr. Kültegin Ögel (2017)
“İlişki Pusulası-Terapide İlk Görüşme-Eş Terapisinde Cinsellik-Eş Terapisinde İletişim”- ODTÜ SEM-Prof.Dr. Hürol Fışıloğlu (2016)
“Eğiticilerin Eğitimi” – ANKÜSEM-Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (2016)
“İkincil Travma” Eğitimi-İngiltere (5 gün) – Erasmus(+)Ka1  Proje Yazımı, Koordinatör (2016)
“İlkyardım Eğitici Eğitimi” – RENTEK Eğitim Merkezi (2015)
“Training of E-Learning Champions” – AB Eşleştirme Projesi (2014)
Ceza İnfaz Kurumlarında Ruh Sağlığı ve Bağımlılık Hizmetlerinin İyileştirilmesi Projesi (YARDM) Uygulayıcı Eğitimi – (2014)
“Sigara Alkol ve Madde Bağımlılığı Eğitici Eğitimi” (2014)