0 312 426 79 33

Eğitim:

Lise: O.D.T.Ü Geliştirme Vakfı Özel Ankara Lisesi

Üniversite: Bilkent Üniversitesi, Psikoloji Bölümü

Yüksek Lisans: New York University / ABD, Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık (Counseling for Mental Health and Wellness)

Özgeçmiş:

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü, 2011 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayan Uzman Psikolog Nilüfer Güngenci, Lisans eğitimi öncesinde Rotary kültürel değişim programı ile bir seneliğine Brezilya’ya değişim öğrencisi olarak gitmiştir. Lisans eğitimi sırasında, London School of Economics, Sosyal Psikoloji Bölümü’nde araştırma asistanı olarak görev almış, Hacettepe Hastanesi Psikiyatri Bölümünde staj yapmış, ve Kids Garden Anaokulunda gözlemci psikolog olarak bulunmuştur.

Psikolojik Danışmanlık ve Sağlık (Psikoterapi) yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi’nde tamamlamış; New York ta bulunan Sidney Hillman ve Phillips Enstitisü’nde, psikoterapist olarak çalışmış, ergen ve yetişkinlere bir sene boyunca  bireysel ve grup psikoterapileri uygulamıştır. Bu süre içerisinde Albert Ellis Enstitüsü psikologlarından Dr. Christopher Smith’den Bilişsel Davranışçı Terapi odaklı süpervizyon almış ve Sidney Hillman ve Phillips Enstitisü’nde haftalık olarak verilen klinik eğitimlere katılmıştır.

Türkiye’ye dönüşü  itibari ile Madalyon Psikiyatri Merkezi’nde uzman psikolog olarak iki sene çalışmış ve aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ¨Psikolojik Ölçme ve Değerlendirme¨ ve ¨Kişilik Kuramları¨ derslerini vermiştir.

2015 Ocak ayında, Prof. Dr. Ceylan Daş’ın, Geştalt Terapi Derneği’nde verdiği 4 sene sürecek olan Geştalt Terapi eğitimine başlamıştır. Uzm. Psk. Nilüfer Güngenci, geştalt terapi eğitimine devam etmekte olup; danışanlarına terapi desteği sağladığı süreçte farklı ekollerden yararlanmakla birlikte, temelde bütüncül ve varoluşsal bir yaklaşım olan Geştalt Terapi yaklaşımını benimsemektedir.

2016 Ocak ayından itibaren, Etki Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ergenlere ve yetişkinlere bireysel psikoterapi hizmeti sunmakta ve aynı zamanda Tepe Grubu’nda Kurumsal Psikolog olarak görev almaktadır.

Sertifika ve Katılım Belgeleri:

1.Nöropsikolojik Testler Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi/ Uzm Psk. Şükriye Akça Kalem, Ocak 2014.

2. Minesota Çokyönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi /Dr. Songül Bozkurt ve Dr. Nursen Oral, Ocak 2014.

3. Sorun Çözme Terapisinin Duygu Durum Bozuklukları Tedavisindeki Kullanımı, İntihar Eğilimi Belirtileri, Değerlendirmesi ve Psikolojik Müdahalesi, Öfke Kontrolüne Yönelik Grup Terapisi, Sistematik Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapiler, Motivasyonel Görüşme Teknikleri,The Institute for Family Health, Sidney Hillman and Phillips Family Practice, New York, A.B.D, Eylül 2012-Mayıs 2013.

4. REBT/BDT Yaklaşımlı Travma Sonrası Stres Bozukluğu Tedavisi, Albert Ellis Enstitüsü, New York, A.B.D /F. Michler Bishop, Şubat 2012